Masz więcej pytań?

faq

#pierwsze48

Najczęściej zadawane pytania
Zdjęcia miedzy pierwszą a trzecią dobą życia maluszka, w szpitalu. Pierwsze godziny życia, gesty, spojrzenia, dotyk, odbieranie i smakowanie świata wszystkimi zmysłami, pierwsze doświadczenia… Dziecko z każdym dniem zmienia się, przybiera na wadze… Świadomość, ze jeszcze dzień, dwa dni wcześniej było w brzuchu mamy jest niesamowita! Myślę, że każda z nas chciałaby wrócić we wspomnieniach do tych chwil, ale pamięć nie jest niezawodna…Szczegóły, obrazy zamazują się… Na szczęście fotografia umożliwia nam uwiecznienie tych momentów. Mimo dużego zmęczenia na twarzy mamy widać bezgraniczną miłość, wdzięczność i spełnienie, czasem łzy bólu mieszają się ze łzami szczęścia i to jest piękne! Prawda i naturalność…Esencja życia i kwintesencja dobrej fotografii.
Nie musicie drogie mamy martwić się o swój wygląd! Zapewniam Was, że wyglądacie pięknie, to jeden z najważniejszych dni w waszym życiu i macie szczęście wymalowane na twarzach (makijaż nie jest potrzebny). Poza tym moje kadry nie są oczywiste, czasem jest to tylko kawałek waszej dłoni czy szyi…Nie są to typowo portretowe ujęcia. Możecie mieć związane włosy, szlafrok, albo ulubioną koszulkę do karmienia. Pełna dowolność. Najlepiej na zdjęciach tego typu wychodzą ubrania w stonowanych, pastelowych kolorach, no i oczywiście ponadczasowa biel 😉 Pięknie wyglądają też ubrania z delikatnym wzorem.
Zdjęcia robione są w szpitalu, w związku z tym otoczenie jest surowe i minimalistyczne, dominuje kolor biały. Dzięki takiej scenerii kadry pozbawione są tych wszystkich „ozdobników” i gadżetów 😉 typu najmodniejsze kocyki, kolorowe tapety, dodatki itp. Koncentrujemy naszą uwagę na tym co najważniejsze, ponadczasowe i niezmienne…Na człowieku i jego emocjach.
Sesja #pierwsze48 trwa około 40 minut (w zależności od pakietu). Cześć ujęć robię samemu dziecku – najczęściej ubranemu w body. Proponuję wykorzystać do sesji ubranka bez agresywnych wzorów i nadruków, do tego przydadzą się otulacze, muślinowe kocyki, itp. Gdy jest ciepło możemy na chwilę rozebrać dziecko do pieluszki. Potem robimy zdjęcia z mamą, tatą, a na koniec ujęcia całej trójki. Jeśli jest taka możliwość by starsze rodzeństwo weszło na salę przywitać się z bratem/siostrą, to bardzo zachęcam rodziców, by to wydarzenie uwiecznić na zdjęciach. Są to wyjątkowo piękne i emocjonalne momenty. Na sesji panuje luźna atmosfera, plan podporządkowywany jest dziecku i jego potrzebom, więc często ulega modyfikacji 😉. Podczas robienia zdjęć działam dyskretnie, bez użycia lamp (pracuję na bardzo jasnych obiektywach stało ogniskowych, które umożliwiają mi fotografowanie w świetle zastanym), gdy jest za ciemno wykorzystuję okno. Sesje ze względu na światło wykonuję najczęściej przed południem (w okresie letnim do godziny 17, w zimowym do godziny 13).
sesja-warszawa-szpital-noworodek-pierwsze48-projekt48-karowa-śwzofii-poloznictwo-wyprawka-porod-ciaza (3)
fotograf-lifestyle-warszawa
sesja-niemowle-rodzina-warszawa

Sesja rodzinna, lifestyle

Najczęściej zadawane pytania
Najważniejsze jest dobre nastawienie i uśmiech na twarzy. Jeśli chodzi o ubrania to preferuję jasne, stonowane kolory, niezobowiązujące stroje oraz kroje, które za 10 lat nie wyjdą z mody 😉 Czyli pożądana jest tak zwana klasyka… Przed sesją podpytuję klientów o preferencje i często podsyłam im wskazówki i inspiracje. Dysponuję również mobilną garderobą. Ale! Na fotografii pierwsze skrzypce mają grać ludzie i ich emocje…Cała reszta to tylko tło.
Najważniejsze to dobre nastawienie i przekonanie najmłodszych, że cała ta sesja to po prostu dobra zabawa. Dzieci nie muszą odgrywać żadnych ról, mają być sobą. A uchwycenie pięknych kadrów i dbanie o to by zdjęcia się udały to już zadanie fotografa.
Sesja zazwyczaj odbywa się w Waszym mieszkaniu. W miejscu, w którym czujecie się dobrze, gdzie tworzy się historia Waszej rodziny. Na zdjęciach chcę pokazać codzienność, którą razem tworzycie. Codzienność, pełną czułych gestów i niezwykłych chwil. Gdy dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze namawiam na sesje w plenerze. Mam kilka sprawdzonych, klimatycznych miejsc, w które chętnie zabieram swoich klientów.
Oczywiście! Jestem otwarta na wszelkie sugestie i propozycje. Możemy się umówić w Waszej ulubionej kawiarni, w lesie lub w innym miejscu bliskiemu waszemu sercu.
Pewnie, że tak! Zawsze znajdziemy takie miejsce gdzie wyjdą ładne ujęcia. Tak naprawdę największy problem jest z ciemnymi mieszkaniami, ale i na to mam swoje sposoby 😉
Tak. W terminie 10 dni roboczych od dnia wykonania sesji otrzymujecie galerię online z większą ilością zdjęć. Z tej galerii wybieracie ujęcia które Wam się najbardziej podobają (zgodnie z zamówionym wcześniej pakietem). Dodatkowe zdjęcia można dokupić w cenie 30 zł/szt.

Zdjęcia z chrzcin, roczków

Najczęściej zadawane pytania
Ceremonia chrztu świętego to wyjątkowa i bardzo ważna uroczystość dla dziecka, rodziców oraz całej rodziny. Chrzest przyjmowany jest tylko jeden raz w życiu, wprowadza w życie chrześcijańskie i umożliwia przyjęcie kolejnych sakramentów. Każdy Rodzic chce uwiecznić na fotografiach ten uroczysty moment. Dlatego ważne jest, aby zostały one wykonane z najwyższą starannością. Fotograf z doświadczeniem nie pominie żadnego ważnego momentu, uchwyci na zdjęciach z chrzcin najważniejsze osoby i elementy tego dnia.
Staram się pracować bardzo dyskretnie, tak abyście mnie nie zauważali. W ten sposób mogę złapać momenty i emocje, które są naturalne i szczere. Dbam o to by moje zdjęcia wiernie oddawały rzeczywistość. Abyście patrząc na nie mogli przywołać klimat chwil. Podczas przygotowań powstają piękne rodzinne kadry. Sfotografuję detale związane z Chrztem, jak szatka, świeca, buciki, ubieranie maluszka, chwila karmienia przed wyjściem i rodzinne portrety w otoczeniu domowym. Ceremonia w kościele to zdjęcia w podniosłym klimacie, ale i tutaj lubię Was zaskoczyć 😉 Możecie się spodziewać, że zatrzymam w kadrze wyjątkowe momenty, takie jak spojrzenie z łezką w oku babci, czy zabawna mina bohatera/bohaterki ceremonii ;). Obiad w restauracji daje możliwość wielopokoleniowych spotkań i rozmów. Jest to też moment by w kadrze zatrzymać osoby, których za jakiś czas może już z nami nie być…Jest to unikalna pamiątka dla Was, ale przede wszystkim dla Waszego dziecka. Kiedyś Wasz syn/córka usiądzie z albumem w dłoni i będzie oglądać na zdjęciach siebie w objęciach babć, dziadków, cioć…Chrzest jest idealnym momentem by takie chwile dokumentować.
Najbezpieczniej zarezerwować termin dla reportażu z minimum dwumiesięcznym wyprzedzeniem, jeśli chce się mieć gwarancję mojej dostępności.
Ukończyłam diecezjalny kurs dotyczący fotografowania i filmowania i posiadam niezbędne upoważnienia Warszawskiej Kurii Biskupiej do robienia zdjęć w trakcie uroczystości kościelnych.
ChrzcinyJuliana (139 of 1)a