#Pierwsze48
Sesja Noworodkowa w szpitalu - Warszawa i okolice

#Pierwsze48 to wyjątkowa sesja noworodkowa w szpitalu. Zdjęcia wykonywane między pierwszą a druga dobą, po urodzeniu maluszka, w szpitalu. Jest to niezwykła pamiątka. Na zdjęciach uwiecznione zostają Wasze pierwsze gesty, spojrzenia i cała gama emocji. Dzieci zmieniają się bardzo szybko. Tak naprawdę z dnia na dzień przybierają na wadze, a rysy twarzy zaczynają wyglądać inaczej… Świadomość, że jeszcze kilkadziesiąt godzin temu ten okruszek był w brzuchu mamy, jest niesamowita! Każda z nas prędzej, czy później będzie chciała wrócić do tych chwil. Nasza pamięć bywa jednak zawodna. Trudno dokładnie spamiętać wszystkie etapy i zmiany u naszego dziecka. Szczegóły zamazują się. Na szczęście, fotografia utrwala wszystkie wyjątkowe momenty, emocje. Często na twarzy świeżo upieczonej mamy widać jednocześnie zmęczenie, bezgraniczną miłość, spełnienie i wdzięczność. Czasem pojawiają się łzy bólu i… szczęścia, i to jest niesamowite! W trakcie sesji noworodkowej w szpitalu staram się uchwycić prawdziwość tych chwil. Esencję życia i kwintesencję dobrej fotografii.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda sesja niemowlęca w szpitalu, zapraszam na mojego bloga. Poznaj historię Helenki i jej sesji noworodkowej #pierwsze48.

Ze względu na COVID – 19 sesje wykonywane są w pierwszych dwóch tygodniach życia maluszka, w domowym zaciszu.

Sesja Noworodkowa w szpitalu - Cennik

Pakiet I

700
 • 10 zdjęć poddanych profesjonalnej obróbce, z autorskim presetem
 • 10 odbitek 15 x 24 cm z białą ramką,
  w ozdobnym pudełku;
 • Możliwość wyboru zdjęć z kilkudziesięciu ujęć
 • Czas trwania: 30-40 min.

 • Dodatkowe zdjęcie: 45 zł./1 szt.
pierwsze48-sesja-noworodkowa-warszawa

Pakiet II

900
 • 20 zdjęć poddanych profesjonalnej obróbce, z autorskim presetem
 • 20 odbitek 15 x 24 cm z białą ramką,
  w ozdobnym pudełku
 • Możliwość wyboru zdjęć z kilkudziesięciu ujęć
 • Czas trwania: 1 h
 • Dodatkowe zdjęcie: 30 zł./1 szt.
sesja noworodkowa w domu warszawa wilanow

Pakiet III

1600
 • 30 zdjęć poddanych profesjonalnej obróbce, z autorskim presetem,
 • 30 odbitek 15 x 24 cm z białą ramką, w ozdobnym pudelku
 • Album STORYBOOK 20 x 20 cm
 • Możliwość wyboru zdjęć z kilkudziesięciu ujęć,
 • Czas trwania: 1-2 h (z przerwami na odpoczynek dla Mamy)
 • Dodatkowe zdjęcie 25 zł./1 szt.

Przygotowanie mamy do sesji noworodkowej w szpitalu

Drogie mamy – nie musicie martwić się o swój wygląd! Zapewniam, że zawsze wyglądacie pięknie. Bez wątpienia dzień, w którym przychodzi na świat Wasze maleństwo, to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Szczęście samo rysuje się na twarzy, przez co wyglądacie promiennie i nie potrzebujecie makijażu!

Poza tym, uchwycone przeze mnie kadry często są nieoczywiste… Czasem to tylko kawałek szyi, czy dłoni… Nie robię ujęć typowo portretowych. Możecie związać włosy, mieć szlafrok, albo założoną koszulę do karmienia. Pełna swoboda i dowolność.

Jeśli mogę dać Wam jakąś wskazówkę to wiedzcie, że najlepiej na sesji noworodkowej w szpitalu mieć ubranie w stonowanych, pastelowych kolorach. Dobrze sprawdza się również ponadczasowa biel. Pięknie prezentują się również ubrania z delikatnym wzorem.

Charakter zdjęć z sesji noworodkowej w szpitalu

Sesja nowordkowa odbywa się w szpitalu. Otoczenie jest więc surowe i minimalistyczne. Zdecydowanie dominuje kolor biały. Dzięki temu, kadry pozbawione są wszystkich „dodatków”, „ozdobników” i gadżetów, typu: najmodniejsze kocyki niemowlęce, kolorowe tapety itp. Uwagę koncentrujemy na tym, co najważniejsze, niezmienne i ponadczasowe – na człowieku, jego uczuciach i emocjach.

Przebieg sesji i przygotowanie maluszka do sesji nowordkowej w szpitalu

Sesja noworodkowa w szpitalu – #pierwsze48 trwa zazwyczaj ok. 40 min (czas trwania sesji zależy od wybranego pakietu). Część ujęć poświęcam tylko dziecku – najczęściej ubranemu w body. Do sesji warto zatem wybrać ubranka bez krzykliwych, agresywnych wzorów, czy nadruków. Przydadzą się otulacze, muślinowe kocyki, itp. Gdy w szpitalu jest ciepło, na chwilę można rozebrać maluszka do pieluszki. Następnie zdjęcia robimy z mamą, tatą, a na koniec zostają ujęcia całej trójki. Jeżeli jest możliwość, by starsze rodzeństwo weszło na salę przywitać się z siostrą/bratem, to gorąco zachęcam rodziców, by to „spotkanie” również uwiecznić na zdjęciach. Są to niepowtarzalne i wyjątkowe chwile.

Na moich sesjach panuje luźna atmosfera, a plan sesji noworodkowej w szpitalu podporządkowany jest dziecku i jego potrzebom – często ulega zatem modyfikacji. 😉 Podczas robienia zdjęć działam dyskretnie i nie używam lamp (pracuję na jasnych obiektywach stało ogniskowych, które pozwalają na fotografowanie noworodka w świetle zastanym). Gdy jest natomiast za ciemno, wykorzystuję okno.

Ze względu na światło, sesje noworodkowe w szpitalu wykonuję najczęściej przed południem (w okresie letnim do godziny 17:00, a w zimowyn do godziny 13:00).

sesje niemowlęce warszawa

Jeśli masz dodatkowe pytania, dotyczące sesji noworodkowych w szpitalu, zapraszam do kontaktu. Możesz także od razu umówić sesję.​

Twoje wspomnienia... w pięknej oprawie

Albumy z twardymi kartami Warszawa

Storyalbum - albumy z twardymi kartami

W cenie: projekt albumu, 10 rozkładówek*, rozbiegówki, grawer – spersonalizowany napis z przodu albumu.

Album zdjęciowy z miękki kartami Warszawa

Storybook - albumy ze średnio twardymi kartami

W cenie: projekt albumu, 10 rozkładówek*, rozbiegówki, grawer – spersonalizowany napis z przodu albumu.

EKO album

W cenie: projekt albumu, 10 rozkładówek*, rozbiegówki, spersonalizowana okładka.

*istnieje możliwość zwiększenia ilości rozkładówek za dodatkową opłatą.

Dodatkowo możesz zamówić odbitki fotograficzne – drukowane na papierze FUJI, o powierzchni matowej:

 • 13 x 18 cm – 2,5 zł/szt.
 • 15 x 24 cm – 3,5 zł/szt.

Mobilna garderoba

Jeśli masz problem wyborem sukienki, a nie chcesz specjalnie na sesję kupować nowej kreacji, wtedy z przyjemnością poratuję Cię moją mobilną garderobą. Posiadam kolekcję kobiecych sukienek ciążowych, do karmienia piersią i takich bardziej wystrzałowych, podkreślających figurę lub zakrywających to czego nie chcemy eksponować 😉 Każda klientka znajdzie coś dla siebie. Na sesję zabieram max. trzy sukienki – po wcześniejszym uzgodnieniu.

Odbitki i Vouchery

Odbitki pakuję z dużą starannością, są one zwieńczeniem całej naszej pracy. Vouchery są personalizowane, wysyłam je pocztą lub droga elektroniczną. Zaproszenie na sesję jest idealnym prezentem, takim od serca… na urodziny, babyshower, chrzest czy rocznicę ślubu.

odbitki pakowanie odbitek prezenty foto sesja zdjećiowa warszawa
vouchery na sesję rodzinna zproszenie na sesję foto
 • Cena zawiera podatek, bezpłatny dojazd na terenie Warszawy oraz bliskich okolic (do 30 km), czas pracy podczas sesji oraz podczas edycji zdjęć, wydruki zgodnie z pakietem.
 • Rezerwacja terminu następuje po wpłacie zadatku w wysokości 200 zł, pozostała kwota płatna jest gotówką w dniu sesji.
 • Nie przekazuję rawów i nie „obrobionych” zdjęć.
 • Decydując się na sesję w moim wykonaniu, akceptujesz mój styl pracy, kadry oraz obróbkę zdjęć, która nie podlega zmianom.
 • Podczas edycji nie usuwam ze zdjęć elementów wyposażenia wnętrza. Przed sesja proszę o uprzątnięcie z mieszkania niepotrzebnych detali.
 • Całkowity  czas oczekiwania na fotografie wynosi do 5 tygodni (W przeciągu 2 tygodni klient dostaje link z ZALAMO z kilkudziesięcioma zdjęciami poddanymi wstępnej obróbce do wyboru – ilość zgodna z ustalonym pakietem. Na wybór zdjęć klient ma 7 dni. Następnie w przeciągu 10-14 dni od momentu wyboru zdjęć, klient dostaje paczkę z odbitkami. 
 • Ekspresowy odbiór zdjęć (do 1-3 dni roboczych) + 100zł.
 • Zdjęcia nagrywam na pendriva za dodatkową opłatą 30 zł.
 • Wszystkie wydruki pakuje z dużą starannością w ręcznie składane pudełka.